/Files/images/PA300004.JPG

Любов - Господня благодать"

Про кохання сказано й написано безліч хороших слів.
Про нього здавна складали легенди, поети оспівували його у своїх віршах.
В День Святого Валентина ми пригадали, як описували це почуття у творах українські майстри пера: Л.Костенко, В. Симоненко, Л. Українка,
В. Горлей та інші. І спільно з ними мали чудову нагоду помандрувати країною любові, поблукати вулицями великого щастя на літературному вечорі "Любов - Господня благодать" проведеного Центральною районною бібліотекою в професійному аграрному ліцеї разом з викладачем української мови та літератури Тигипко В.І.На Сході, в колисці ліричної поезії існує ціла наука про значення і мову чарівних створінь природи – мову квітів.
Всім присутнім було цікаво познайомитись з мовою, якою закохані серця нечутно, але зрозуміло могли висловлювати одне одному свої почуття.
Звернулись також до астрології, щоб дізнатись, що про це почуття кажуть зірки.
Любов не вичерпна і вічна, як саме життя вона є животворящим вогнем в душі людини. Хочеться щоб наші душі піднялись найвище над усім буденним, бо любов душі - найвищий злет.
Тож кохайтесь і будьте щасливі!

/Files/images/1 287.JPG

Тематичний вечір" Його величність хліб"

Традиційним вже стало проведення в аграрному ліцеї щорічного тижня професії тракториста - машиніста сільськогосподарського виробництва. Оскільки ця професія пов'язана з вирощуванням хліба, то обов'язковим є виставка хлібних виробів.
На запрошення викладача ліцею Покропивного А.П. працівники бібліотеки підготували тематичний вечір: " Його величність хліб". Ведучі вечора ще раз нагадали присутнім про важливість хліба в нашому житті. Адже він здавна
вважався символом святості, символом радості, щасті,здоров'я та багатства.
Хліб супроводжує людину з дня її народження і до кінця життя.
Сотні тисяч слів є в нашій мові, але першими за важливістю є Україна, мати, народ, праця і хліб.
Хто не знає що таке праця і хліб той перестає бути сином свого народу.
Збираючи урожай люди раділи, адже народна мудрість каже: "Як вродиться жито,то й будемо жити".

/Files/images/123.JPG

/Files/images/145.JPG

Чорнобиль! Його забути не дозволяє майбутнє".

У цьому році виповнилось 26 років тих страшенних чорнобильських подій. Чорний біль нашої землі. Скільки б не минуло років, все одно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи.
26 квітня працівники ЦРБ підготували День пам'яті: "Чорнобиль! Його забути не дозволяє майбутнє" для різних груп користувачів. Присутні мали можливість подивитись відеофільм "Секунди до вибуху" та відеослайди.
Хочеться, щоб ми завжди пам'ятали, що сама природа зробила нам застереження: люди не будьте байдужими, жорстокими, безпечними, пам'ятайте, що доля планети, доля всього людства, наше з вами майбутнє у наших руках.

/Files/images/DSCN4889.jpg

/Files/images/DSCN4887.jpg

"Аптека душ людських"
(Всеукраїнський день бібліотек )

Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова – головне завдання в роботі бібліотекарів.
30 вересня свято – Всеукраїнський день бібліотек.
Професійне свято – це завжди є своєрідним підсумком зробленого, досягнутого. Начальник відділу культури і туризму Прокопенко Віктор Володимирович привітав присутніх зі святом і вручив почесну грамоту від Вінницької обласної адміністрації та Обласної Ради, де нагороджують колектив Центральної районної бібліотеки за сумлінну працю, високий професіоналізм і 65- річчя від дня створення закладу, та подяку від обласного управління культури і туризму за участь в обласному конкурсі творчих заходів, програм і проектів бібліотек «Світло провінції».
Також були вручені грамоти від районної державної адміністрації та районної ради:
- колективу ЦРБ за участь і перемогу в проекті програми «Бібліоміст» та сільських бібліотекарів зав. філіалом
с. Соболівка Вінжіцька А.В., с. Кивачівка Поштарук В.М., бібліотекар с. Пологи Куцак Н.В.;
- за пошукову роботу і написання історії бібліотек грамоту отримали зав. філіалом с. Метанівка Пащенко В.О.,бібліотекарі с. Завадівка Захарчук Л.І., с. Веселівка Неживляк К.П.;
- за поповнення бібліотечного фонду бібліотекар с. Бджільна Жарій О.С.;
- бібліотекарям : Годованюк О.М. с. Залужжя,
Данилюк А.І. с. Стражгород за написання історії своєї родини;
- за активну участь у концертній діяльності народного ансамблю української пісні «Вишня»
зав.клубом –бібліотекою Гогія Л.В. с. Лозовата.
Відділ культури і туризму районної державної
адміністрації висловлює щиру вдячність:
- за створення «Особливого клімату бібліотеки»
бібліотекарям Кусюк В.М., с. М. Мочулка, Зятін Н.Г.
с. Побірка;
- за ефективне обслуговування користувачів
бібліотеки зав. філіалом с. Степанівка Слободян Т.Л.;
- за багаторічну працю бібліотекарям ЦРБ
Ткачук Р. А., Решетник Н.Т. с. Орлівка,
Мельник Л.В. с. Росоша;
- колективу районної бібліотеки для дітей за ефективне
задоволення запитів читачів – дітей.
До цього дня в бібліотеці влаштовано книжкову виставку “Книга - скарбниця мудрості та знань”. Перед початком свята демонструвався відеофільм "Храм хранителів мудрості".

/Files/images/DSCN5442.JPG

«Шлях у вічність М. Цвітаєвої".

Марина Цвітаєва –одна з негасних зірок поезії ХХ століття. У цьому році минуло 120- років з дня її народження. В центральній районній бібліотеці цікаво пройшов
літературно- музичний вечір «Шлях у вічність М. Цвітаєвої".
Учасниками вечора були учні 10- класу Теплицької ЗОШ № 2 учитель Сенчик Оксана Олександрівна. Звучали романси на вірші М. Цвітаєвої «Мне нравится, что вы больны не мной»,« Под лаской плюшевого пледа» із кінофільму «Жестокий романс». Звучав у запису «Реквієм» у виконанні А. Пугачової « Уж сколько их упало в эту бездну…».
Присутні мали можливість познайомитись з поетичним доробком поетеси, який був представлений в перегляді літератури «Красною кистью рябина зажглась».

/Files/images/DSCN5613.jpg

/Files/images/DSCN5601.jpg/Files/images/DSCN5617.jpg

Виставка робіт Анастасії Захарчук

Привертають увагу користувачів бібліотеки вироби Анастасії Петрівни Захарчук, які розміщені в читальному залі. Виготовлені з пір'я, пластиліну, дерева. Анастасія займається своєю улюбленою справою з 1984 року. При виготовлені букетів із пір'я використовує пір'я із фазанів, диких качок, домашньої птиці.
У 1988 році проживаючи в м. Вилкове Одеської області, представляючи свої вироби на виставці зайняла перше місце. Дуже приємно було коли голова журі сказав: "ЇЇ роботи заслуговують особливої уваги".

/Files/images/DSCN5626.jpg

Моя Всевишняя Любове!"

/Files/images/images.jpeg«Якщо людство витворило
Храм для свого духу, то
є і Храм пам’яті,
Храм Любові і Болю».

К. Мотрич «Перед Храмом
Любові і болю».

Сьогодні ми хочемо повести мову про митця, яка є окрасою літератури, великою шанувальнице рідної української мови, гордістю України.
Не можна знайти тих, слів, які у прозі могли б передати всю велич мудрості, філософії серця, прекрасної і благородної людини - Катерини Вакулівни Мотрич.
Цього року 30 листопада вона святкує своє 65- річчя. Народилася Катерина Мотрич в с. Васильків на Черкащині в родині коваля. Закінчила факультет журналістики Київського університету. Початок творчої діяльності письменниці пов'язаний з редакцією молодіжної газети «Молода гвардія», де були надруковані її найперші оповідання.
О після працювала і в інших редакціях та видавництвах. Катерина Мотрич автор книги новел «Соняхи» (1977р). «Час найкоротшої тіні (повість, оповідання) (1982р). Книга розповідає про земні турботи, болі та радощі хліборобів, про непрості шляхи кохання й людського щастя.
Роман « Досвіток» (1987р.) цінний з погляду морального самоочищення людини.
В книзі «Перед Храмом любові і болю» (1989) найбільше хвилює автора тема, як і чому опиняється на задвірках людської душі добро, милосердя, совість. «Молитва до мови» Катерина Мотрич ці слова ніби дивляться в душу кожного з нас очима рідної мами, батьківським словом промовляють до нашого серця.
Книга яка передавалась більшість наших читачів з рук в руки, переповідалася з уст в уста, записувалась окремими цитатами в домашні записнички – це вершина у прозовому доробку К. Мотрич «Ніч після сходу сонця» (2001р.) Цей твір спонукає до болючого і серйозного переосмислення давньої і недавньої історії України. Духовний світ прадідів і сучасників, чорно - білі протистояння добра і зла, чужого і рідного, обриси відомих історичних фактів, особистий досвід - все переплелося в яскравому і несподіваному узорі.
Кожен із користувачів бібліотеки, хто прочитав цей роман Копач Ю.Д., Йолкіна Л.Д., Пікалюк Р.І., Гижко Н.М., Бродецька Г.М., Патлата Н.І., та інші хотять придбати в домашню бібліотеку, щоб розмістити разом з «Кобзарем» Т. Шевченка. Книга того варта.Сім’я Пролєєвих О.С. та Микола Кузьмич особисто спілкувалися з Катериною Мотрич по телефону. І від усіх тепличан висловлювали щиру вдячність за книгу.
Хочеться побажати авторові доброго здоров’я, сили, нових прекрасних творів,багато меценатів. Щоб таку творчість не загубити в теперішньому світі. Лише повага до минулого крокує у майбутнє.
Всі книги К. Мотрич є у фонді центральної районної бібліотеки.

/Files/images/DSCN5665.jpg

«Існують тисячі хвороб,

але здоров’я буває одне»

А. Берні

Найдорожче в людини - це життя. Головне в житті - здоров’я. Піклуючись про своє здоров’я, ми піклуємося про майбутні покоління.
В читальному залі працівниками центральної районної бібліотеки оформлено перегляд літератури «Здолаємо СНІД разом».
Якщо сьогодні кожен із нас не стане на захист себе й людства від страшної загрози, то завтра ВІЛ- інфікованих буде у двічі більше. А це вдвічі більше понівечених життів і смертей. Не ватро продовжувати лік. Живімо без ВІЛ СНІДу! Збережімо своє майбутнє!

/Files/images/DSCN5719.jpg

«Шанує мудреця нова Вкраїна,
стежок до нього час не замете»

3 грудня виповнилося 290 р. з дня народження великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди.

Працівники центральної районної бібліотеки підготували і провели літературний вечір «Шанує мудреця нова Вкраїна, стежок до нього час не замете» в професійному аграрному ліцеї, викладач Тигипко В.І.
В бібліотеці оформлено перегляд літератури «Великий філософ, поет Григорій Сковорода».
Великий мандрівник України продовжує нескінченні мандри до читачів нових епох і цьому вічному шляху Григорія Сковороди немає кінця, бо кожне його слово звернене до серця та душі кожної людини.

/Files/images/DSCN5696.jpg

/Files/images/DSCN5721.jpg

«Уклін тобі, великий наш Маестро!»,до 135 –річчя від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича

/Files/photogallery/DSCN5744.jpg 13 грудня ми вшановували одного з найвидатніших співців нашого народу, геніального, неповторного композитора, нашого славетного земляка Миколу Дмитровича Леонтовича.
В Канаді й Америці його називають українським Бахом, маючи на увазі особливості його музики, і його в історії української культури. Ім’я Леонтовича занесено ЮНЕСКО в 1977році до списку найвизначніших людей світу. Він до речі єдиний представник Вінниччини удостоєний такої високої нагороди.

Творчу спадщину композитора складають близько 200 художніх обробок для хору українських народних пісень. В його композиторському доробку чимало самостійних музичних творів хорових, оркестрових, оперних.
До золотого фонду нашої культури увійшли і його хорові духовні твори, написані на основі біблійних сюжетів. Усе своє життя він віддав великій справі естетичного виховання дітей і дорослих. Тому цілком справедливо, що його ім’я ставлять поруч з іменами Котляревського, Шевченка, Франка й інших корифеїв національної культури.

Працівники центральної районної бібліотеки підготували літературно - музичну композицію «Уклін тобі, великий наш Маестро!», до 135 –річчя від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича.

Дуже приємним було те, що учні професійного аграрного ліцею (вчитель української мови та літератури Тигипко В.І.) були вдячними слухачами, що їхні серця були відкриті щирому слову про Миколу Леонтовича, та його чарівних, незрівнянних, натхненних пісень, які звучали в запису «Дударик», «Щедрик», «Котилася зірка», «Зашуміла ліщинонька», «Із - за гори кам’яної», та демонстрували відео –фільм «Спадщина».
Дуже гарний портрет М.Д. Леонтовича доповнював перегляд літератури «Подільський жайвір - славний Леонтович», який виготовлений Березіним Ю.І. Техніка виконання – художнє випалювання.
Ну і звичайно читалися вірші наших поетів - земляків
Г. Тарасюк з Орлівки «Село Марківка:останній прилисток Леонтовича», Т. Приймасюк із Теплика вірш «Пісня», які поруч з видатними поетами України виразили дяку композитору.

/Files/images/DSCN5764.jpg

/Files/images/DSCN5738.jpg

"Великодні роздуми"

Котилася писаночка з гори на долину,
Прикотилась прямісінько до нас у гостину,
А за нею йде Великдень, несе білу паску,
Дзвонить в дзвони, всім дарує радощі і ласку...

Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є весняне свято - Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов.
"Великодні роздуми"- під такою назвою пройшло чергове засідання "Малої академії українознавства", яке вже більше десяти років працює при центральній районній бібліотеці. Гостями народознавчого юнацького клубу були учні 10- Б кл. ЗОШ №2, класний керівник Сенчик О.О.
Керівник клубу бібліотекар по обслуговуванню юнацтва Сандал Н.Л. познайомила присутніх про походження свята.
Настоятель Свято - Покровського храму отець Володимир розповів гостям про підготовку до Паски, з традиціями та звичаями.
Працівник Будинку Дитячої творчості Дищук С. провела майстер клас із різновидами розпису писанок.

Українська пісня, вимита сльозами,Висушена вітром у краї чужім,
Українська пісня, ти прийшла шляхами
До мого серця – ти живеш у нім.
Українська пісня – чарівна, всесильна –
Ти такою будеш через сотні літ.
Українська пісня, вчить тебе дитина,
Щоби пам’ятати свій козацький рід.

Вінниччина - квітучий, співочий рідний наш край. Від крутих берегів стрімкого Дністра до тихої голубої Росі котять хвилі золотої пшениці в гармонії з небесною блакиттю. Над кам’янистими порогами Бугу, над калиновими долинами, гаями і ланами, містами і селами лине пісня.
Ясний розум і мистецький геній народу залишив нам коштовну спадщину – народну пісню, яка відкриває світ, щастя і краси.
Продовжуючи традиції своїх пращурів бібліотечні працівники вирішили створити ансамбль української пісні «Вишня», який працює вже 9 років.
У 2008 році ансамбль захистив звання народного. Склад ансамблю 8 чоловік.
В репертуарі народного ансамблю української пісні
« Вишня» мало співані, старовинні та сучасні українські народні пісні.

Жінки незвичайної долі"

Напередодні міжнародного жіночого дня - 8- го Березня в святково прибраному читальному залі ЦРБ працівники провели літературно-музичне свято ""Жінки незвичайної долі". Тут зібралися шановані жінки селища, молоді дівчата, цілі династії, які з покоління в покоління є користувачами нашої бібліотеки.
З вітальним словом виступив начальник відділу культури і туризму Прокопенко Віктор Володимирович та директор Теплицької ЦБС Рибак П.Ю.

Гарні пісні про маму, жінку, жіночу долю дарував народний ансамбль української пісні "Вишня".
Ну і звичайно гарний настрій підтримала місцева гумористка Гарбуз Р.В.

/Files/images/IMG_0278.jpg

/Files/images/IMG_0249.jpg

/Files/images/IMG_0289.jpg

Ми матір називаємо "Святою"(до дня Матері)

...Квітує травень, оспіваний у піснях, гаптований солов' їними розливами, і з ним приходить до нас славне свято Матері. Цього року воно припало на 13 травня.
В святково прибраному Лозоватському сільському клубі - бібліотеці народний жіночий вокальний ансамбль "Вишня" з програмою " Ми матір називаємо "Святою" щиро вітав піснями та віршами про матір усіх дівчат, жіночок, стареньких сивочолих бабусь зі святом.

Багато жартів добавила місцева гумористка, лауреат Всеукраїнської премії ім. А.Сови Р.Гарбуз.
Хочеться, щоб під знаком вшановування Матері виховувалися наші діти, бо від того, як вони будуть виховані, залежить наша сила, краса, воля, наше майбутнє.

/Files/images/203.JPG

Відкриття Кожухівського сільського клубу –бібліотеки

15 березня стало незабутнім у пам’яті кожухівчан – це день відкриття сільського клубу –бібліотеки. В невеликій ошатній залі, без перебільшення, ніде було голці впасти: на концерт з нагоди свята сільського клубу – бібліотеки прийшли і старі, і малі. Їх в той день вітали: керівник апарату райдержадміністрації А. Ніколайчук, начальник відділу культури і туризму В.В. Прокопенко, директор центральної районної бібліотеки П.Ю.Рибак, сільський голова Д.Гаврилюк.
Зал переповнювала задушевна пісня колег – бібліотекарів з народного жіночого ансамблю української пісні «Вишня». Іскрометний гумор та гарний настрій створювали також поетеса та піснярка Г. Нарожна, гумористка Р.Гарбуз.

/Files/images/IMG_0067.JPG

/Files/images/IMG_0108.JPG

Упорядник і відповідальна за випуск –
зав. відділом обслуговування Т.Д .Дудник

Художне оформлення, редагування,
комп’ютерне опрацювання:
© бібліотекар по організації та використанню єдиного фонду Ю.С. Надкирнична,
бібліограф ЦБС –В.В. Сміян.

© Теплик, 2012.

Кiлькiсть переглядiв: 3521

Коментарi