« М. Грушевський - історик і будівничий нації».

2015-09-28

/Files/images/_grushevsky.jpg

“Я хочу жити, щоб працювати,

страждати і боротись разом з вами”.

М.Грушевський.

До дня народження М. Грушевського працівниками центральної бібліотеки було підготовлено перегляд літератури

« М. Грушевський - історик і будівничий нації». У кожного роду є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української культури, політичної думки і дій останніх двох століть, безперечно, належали Тарас Шевченко, Іван Франко, Михайло Грушевський. Ім’я Михайла Сергійовича Грушевського – це ім’я академіка Всеукраїнської Академії Наук, академіка Академії наук СРСР, колишнього голови Центральної Ради, славетного історика ХХ ст. Діяльність і творчість М.Грушевського творять цілу епоху в інтелектуальному, науковому, національно-культурному і державному розвитку Нової України. У переломний період в житті української нації, в період відновлення державного життя України відчувається потреба призадуматися і наново оцінити творчу спадщину і діяльність М.Грушевського як державотворця і засновника української наукової національної історіографії. Але якщо ми знаємо М. Грушевського як історика, більш-менш як етнографа і літературознавця, то менше відомо і нам, бібліотечним працівникам, і читацькому загалу про його політичну діяльність на посаді Голови Центральної Ради і майже нічого не відомо про те, що М. Грушевській є автором декількох збірників статей, актуальність і злободенність яких можна повною мірою збагнути тільки зараз, коли нинішня ситуація майже повторює ту, що склалася на початку XX століття. У цих збірниках - "Вільна Україна", "Якої ми хочемо автономії й федерації", "Хто такі українці і чого вони хочуть", "Україна і Росія", "Переяславська умова України з Москвою 1654 року. Статті й тексти" (1917 р.), "На порозі Нової України" (1918 р.) та інших - читачі знайдуть всі найболючіші питання нашого сьогодення.