« Магія зимових свят» (народознавча година)

2015-12-10

/Files/images/55555555555555555.jpg

10 грудня працівники Теплицької центральної бібліотеки імені Г.Журби провели виїздне засідання клубу «Мала академія українознавства» у ЗОШ № 2. « Магія зимових свят» - таку назву мала народознавча година, що проводилась для учнів 8 класу, класний керівник Сенчик О.О, з метою розкриття змісту свят зимового циклу, відродження звичаїв та обрядів нашого народу, примноження його традицій.
Чи не найдужче, за словами бібліотекаря по обслуговуванню юнацтва Н. Сандал, зиму люблять за її унікальну поезію неповторних свят, за ту казкову стихію, яка триває від Введення до самої Масниці, за неймовірні ворожінні, небесні гостинці, празникові передзвони.
Введення – це свято, яке веде за собою всі інші зимові свята: Катерини, Андрія, Варвари, Сави, Миколи.
Одне з улюблених свят українців – свято Андрія, за традицією після ворожінь виконувався ритуальний обряд кусання калити.
Учні з цікавістю приймали участь у цьому дійстві. Для того, щоб заслужити право на кусання калити вони співали, загадували власні загадки та відгадували чужі.
Бібліограф В.Сміян провела огляд літератури « Немає переводу добрим звичаям народу».

/Files/images/колож 1.jpg