« У цій землі ваш дух, він гомонить і проростає болем» (літературний вечір)

2015-12-28

Вже традиційно наприкінці грудня в стінах центральної бібліотеки, яка носить ім’я Г. Журби, відзначено чергову 127 –річницю з дня народження цієї славетної української письменниці, нашої талановитої землячки, яка народилася поблизу с. Соболівки, на хуторі Олександрія. По - справжньому родинний захід « У цій земля ваш дух, він гомонить і проростає болем» відбувся за участю поціновувачів творчості Г. Журби, справжнє ім’я якої

Г. М. Домбровська. Ця особистість – зірка надзвичайної яскравості. Тож , як зазначено директор Теплицької ЦБС П. Рибак, ми повинні гордитися тим , що теплицька земля подарувала усьому світу унікальний літературний талант.

Начальник відділу культури і туризму В.Прокопенко зазначив, що наше завдання - підняти той цінний вантаж напрацювань і збагатити його власними надбаннями, аби увіковічити пам'ять видатної літературної постаті, аби примножити славу рідного краю та всієї України.

Ведучі літературного вечора бібліотечні працівники Р. Ткачук та

Н. Сандал повідомили, що її літературний талант заяскравів рано. Вже на

21 році Г. Журба стала авторкою збірки « З життя». О після один за одним народжувались її нові твори - повісті, п’єси, оповідання, поеми, вірші, нариси. Серед них « Зорі світ заповідають», « Революція йде», « Нетря»,

« Похід життя», « Далекий світ», «Тодір Сокір».

Шлях повернення письменниці на рідну Батьківщину складався непросто. Скільки душі й любові вклали в дослідження її творчості земляки – уже покійний краєзнавець І. К. Фурдик, вчитель історії Соболівської ЗОШ І – ІІІ ст.. В. Уманець, колишній заступник редактора районної газети П. Кантарук, колектив центральної бібліотеки, який вже більше 20 років досліджує і популяризує творчість письменниці, одна з перших дослідників творчості -Т. Приймасюк та багато інших.

Присутність Г. Журби у захід вдихнули твори членів літературно – мистецького об’єднання «Дивослово» - Р. Гарбуз, П. Козачинський, керівник об’єднання В. Тигипко. Свою задушевну пісню «Журбинонька» виконала керівник народного ансамблю української пісні «Вишня» О. Лукава.

/Files/images/PC280003.JPG

/Files/images/PC280015.JPG