17 листопада виповнюється 50 років від дня народження українського письменника Андрія Анатолійовича Кокотюхи.

2020-11-17

Кокотюха Андрій Анатолійович, народився у місті Ніжині, в родині зварювальника і медичної сестри. Перший художній твір написав у віці 7 років. Хоча власне художні якості цього твору досі ніким не оцінені. До 12 років читав і писав лише казки.
Мріяв стати бібліотекарем. Працював збиральником меблів, різноробом та муляром на будівництві. Але закінчив факультет журналістики Київського університету ім Т. Шевченка.
Перше оповідання опубліковане 1987 року. У 1991 році написав повість «Шлюбні ігрища жаб», яка, через брак інших зразків прози, отримала в 1995 році нагороду видавництва «Смолоскип». Після виходу окремою книжкою в 1996 році повість стала називатися «романом», отримала позитивну оцінку від батьків та друзів автора, і широкий негативний розголос у пресі. Завдяки цій публікації А. Кокотюха відразу став одним з відомих сучасних українських письменників.
Книжки А. Кокотюхи виходять друком майже в усіх українських видавництвах, котрі видають сучасну літературу: "Смолоскип", "Кальварія", "Фоліо", "Піраміда", "Нора-Друк", "Зелений Пес". Він постійно співпрацює з найбільш популярними українськими газетами, журналами і телеканалами. За однією такою публікацією на студії ім. О. Довженка зняли кіно під назвою "Тупик". Написав сценарії для декількох документальних фільмів з циклу "Кримінальні історії" на каналі ICTV. За мотивами роману "Легенда про Безголового" знято телевізійний художній фільм. Низка творів чекає на екранізацію. Пише українською і російською мовами.
"Шлюбні ігрища жаб" ("Смолоскип", 1999 р.)
"Повернення сентиментального гангстера" ("Зелений пес", 1999),
"Нейтральна територія" ("Кальварія", 2001),
"Ментовский город" ("Фоліо", 2002),
"Отработанный материал" ("Фоліо" 2002),
"Мама, донька, бандюган" ("Піраміда", 2003),
"Любити живих" (у співавторстві з Максимом Розумним) ("Майдан", 2004),
"Повзе змія" ("Нора-друк", 2005),
"Тайны и загадки Украины", ("Фоліо", 2005),
"Резонансные дела МВД" (у співавторстві з Костянтином Стогнієм), ("Фоліо", 2005),
"Шукачі скарбів"("Нора-друк", 2005),
"Юля" (автор-упорядник) ("Фоліо", 2006),
"Темна вода" ("Нора-друк", 2006),
"Зоопарк або Діти до 16 років" ("Зелений пес", 2006),
"Легенда про безголового", ("Нора-друк", 2007)",
"Юрій Луценко. Польовий командир", ("Фоліо", 2007),
"Аномальна зона", ("Нора-друк", 2009).
"Письменники про футбол" (Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2011) (у співавторстві)
"Пророчиця" (KM Publishing, 2011)
"Червоний" (Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2012)
"Таємне джерело" (Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2013)
"Київські бомби" (Фоліо, 2014)
"Повний місяць" ("Нора-друк", 2015)
До цієї дати працівники центральної бібліотеки підготували викладку одного жанру «Майстер детективного жанру».
Бажаємо ювіляру міцного здоров’я, творчого натхнення, і хай здійснюються ваші задуми та проекти.

/Files/images/a/55.jpg