Презентація книги краєзнавчого характеру «Карабелівка: земля наших предків - земля наших нащадків».

2015-05-16

/Files/images/DSC02096.JPG

16 травня в Карабелівці у сільському клубі відбулося справжнє свято для мешканців цього прекрасного куточка України - презентація книги краєзнавчого характеру «Карабелівка: земля наших предків - земля наших нащадків».

Автор ідеї випуску книги – виходець з Карабелівки Геннадій Васильович Романенко.

Книга написана на основі матеріалів, які наразі вдалося зібрати, своєрідний згусток колективної, згромадженої пам’яті, пам’яті про всіх, хто творив історію села, вклав у його розвиток свої сили, свою любов і надію на його краще майбуття.

Усі матеріали опрацював авторський колектив: Геннадій Романенко, Надія Грисюк, Ярослав Лисейко, Ірина Лупещенко, Сергій Кабанець, Сестра Гіацинта. Варто зазначити, що особливий внесок у здійснення цього проекту було зроблено сільським бібліотекарем Надією Грисюк, яка понад десятиліття займалася збиранням фотоматеріалів, усних розповідей односельців.

На Карабелівській землі народилася Мати Ядвіга, Юзефа Кулеша - засновниця Згромадження Сестер Бенедиктинок-Місіонерок, рід Драгомирецьких, який бере початок із 18 століття, та багато інших цікавих особистостей.

Книга вийшла у світ завдяки видавництву «Родовід», налічує більше 450 сторінок, на яких розміщено розповіді мешканців села та фрагменти публікацій з районних газет «Зірка», «Прапор жовтня», «Вісті Тепличчини» та «Вечірня Одеса». Дана книга – це якісна поліграфія, дизайн, використання етнічних мотивів, велика кількість чорно-білих фотографій з минулого і професійних, колоритних, насичених з сучасності, цікаві тексти про рідне.

З вітальним словом перед вщент заповненим залом виступив начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Віктор Прокопенко. Від імені усієї громади він дякував тим, завдяки кому практично кожна карабелівська родина матиме в хаті книгу про свою землю, про самих себе. Особливо Віктор Володимирович відмітив той факт, що вихід книги про окремо взяте село – це велика несподіванка, кропітка робота і безпрецедентний випадок не лише у нашій області.

Розповіді про відомих далеко за межами малої батьківщини карабелівчан, про відомих лише своїм односельцям, про родину автора ідеї Геннадія Романенка чергувалися з чудовими авторськими й народними піснями у виконанні аматорського ансамблю української пісні «Вишня» Теплицької бібліотечної системи.

Організатори свята подбали не лише про представлення книги. У фойє сільського клубу були розвішані вироби ручної роботи карабелівчанок: вишиті рушники й подушки, килими і хустини, сорочки з домотканої тканини. Багатьом з них – не одне десятиліття, інші - вишиті нашими сучасницями, але усі сповнені любов’ю.

Насамкінець дітей і дорослих почастували солодощами і роздали книги.

/Files/images/DSC_0019 (1).JPG

/Files/images/DSC_0027.JPG

/Files/images/DSC_0015.JPG

/Files/images/DSC_0028.JPG

/Files/images/DSC_0063.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 216

Коментарi