У Теплику стартувала декада

«Вивчення історії рідного краю»

У Теплицькій районній бібліотеці стартувала літературно-мистецька декада «Вивчення історії рідного краю» до 90-річчя створення Теплицького району та до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, започаткована відділом культури і туризму Теплицької РДА та централізованою бібліотечною системою району.

Мигель де Сервантес Сааведра – видатний іспанський письменник – гуманіст епохи трагічного «Відродження» в свій час назвав історію скарбницею наших діянь, свідком минулого, прикладом і повчанням для сьогодення, застереженням для майбутнього. Кому, як не нам, нинішнім власникам тих безцінних скарбів, належить вивчати, поповнювати її новими фактами та іменами? Тепличани з повною відповідальністю взялися за цю благородну справу.

Громадська читальня районної бібліотеки зібрала в своє коло як працівників усієї галузі та всіх бажаючих. Ведучою заходу, як і належить справжній господині, була директор ЦРБ Павліна Юхимівна Рибак. З її слів, назрів час в усіх бібліотечних закладах району провести зустрічі з відомими земляками, учасниками бойових дій та ветеранами Великої вітчизняної війни, літераторами та митцями культури, членами Національної Спілки письменників України, учасниками художньої самодіяльності та молоддю.

/Files/photogallery/DSC07081.JPGНачальник відділу культури та туризму Теплицької РДА Віктор Володимирович Прокопенко розпочав свій виступ вітальними словами і словами вдячності запрошеній гості лікарю Ганні Овсіївні Бабенко – ровесниці району. За його словами, вона є уособленням старшого покоління, які стояли біля витоків нашого району та його розбудови. Саме вони мають бути взірцем чесної та добросовісної /Files/photogallery/DSC07079.JPG/Files/photogallery/DSC07087.JPGпраці для нас на наших

дітей.

В. Прокопенко привітав присутніх з початком літературно-мистецької декади, проаналізував роботу бібліотечної системи, зокрема, підкреслив, що останнім часом зроблено дуже багато – починаючи з ремонту приміщень до тих заходів, які є безпосередніми показниками роботи. Це стосується зібрання історичних матеріалів, залучення читачів до співпраці, організацій культурних та просвітницьких заходів, зустрічей з видатними та цікавими людьми. При цьому варто більше проявляти ініціативи, виходячи безпосередньо з умов на місцях. «Не слід сподіватися, що хтось зробить це за нас. На нас покладена ця почесна і важлива місія: бути носіями історичних здобутків району. Це велика відповідальність. Тому від совісті кожного працівника залежить, якою буде культурна спадщина нашого району завтра, і яким буде наше завтра».

Зворушливо прозвучали пісні у виконанні Миколи Ільніцького та Олени Лукавої – завідуючої Великомочульською сільською бібліотекою (вона, до речі, сама являється авторкою слів та мелодії пісні) .

Про роботу районного літературно-мистецького об’єднання «Дивослово», яке створене і успішно діє при Теплицькій ЦРБ розповіла О. Герасименко (авторка цієї публікації).

«Великі можливості приходять до всіх, але дехто навіть не знає, що зустрівся з ними» (У. Ченнінг). Важливо не тільки своєчасно побачити їх, а долучитися до гарних справ, замість того, щоб осуджувати невдачі інших. Це те, що може зробити кожен, незважаючи на свій соціальний статус та фах. Адже історія не ділить людей за цими прикметами. Вона обирає кращих. Культурна декада, започаткована відділом культури і туризму Теплицької РДА та районною бібліотечною системою на чолі з її керівником. П. Рибак дуже важлива. Хороші справи не бувають не своєчасними – просто, потрібно за них братися з щирим серцем і відповідальністю На мій погляд, важливо залучати краєзнавців, істориків, учителів, які мають безпосередню можливість донести до молодих той ресурс знань, якими володіють вони самі – з метою просвітницькою і виховною. Адже ніщо так не впливає на світогляд дітей, як незаперечні факти та безпосередній приклад.

Кiлькiсть переглядiв: 781

Коментарi