ЛЮТИЙ

1 75 р. від дня народження Миколи Петровича Сокотнюка, колишнього директора Теплицької ДМШ, керівника народного академічного хору «Відродження», «ветерана праці». Проживає в смт. Теплик.

8 95 р. від дня народження Євгенії Давидівни Тондій, фольклористки, збирачки, українських пісень, приказок, прислів’їв, загадок, дум. Ініціатор створення і керівник ансамблю «Українка». На її честь починаючи з 2003 р. щорічно проводиться районний фестиваль фольклорного мистецтва «Душа без пісні, що безкрила птиця». Проживала в с. Петрашівка, Соболівка.

14 45 р. від дня народження Людмили Андріївни Липецької (Пеценюк),. Поетеса, неодноразово публікувалась в обласній та районній газетах. Творчісь її представлена лірикою, дитячими віршами, гумором, прозою. Член районного літературно- творчого об’єднання «Дивослово». Проживає в смт. Теплик.

19 45 р. від дня народження Ольги Миколаївни Янушкевич. Народилася в смт. Теплик. Працює викладачем Немирівської ДМШ, керівник зразкової аматорської вокальної студії « Мрія». Переможець багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Відмінник освіти України. Лауреат літературно –мистецької премії ім. М. Вовчка (2007).

27 70 р. як підпільники разом з партизанами із загону ім. Леніна звільнили 300 юнаків і дівчат із

с. Соболівка, яких фашисти хотіли вивезти до Німеччини.

В цьому місяці:

95р. як в Теплику встановлено Радянську владу. Створено ревком.

БЕРЕЗЕНЬ

7 90 р. як було реорганізовано Соболівську волость в район.

19 15 р. як створено районне літературно- мистецьке об’єднання «Дивослово».

55 р. від дня народження Галини Василівни Нарожної. Авторки нарисів, замальовок, оповідань, казок, поетичних творів, гумору, майстра сатиричних інсценівок, пісень. ЇЇ пісня «Мамина криниця» та багато інших відомі за межами Тепличчини. Член районного літературно- мистецького об’єднання «Дивослово». Проживає в с. Велика Мочулка.

ТРАВЕНЬ

18 55р. від дня народження Олени Василівни Герасименко. Авторки трьох поетичних збірок «Паралелі сонячних дощів» (2005), «Аплікації думок»

(2006), « Ватра на двох» (2010). Керівник районного літературно- мистецького об’єднання «Дивослово». Член СПУ (2011). Проживає

смт. Теплик.

27 25 р. від дня народження Лілії Віталіївни Ніколаєнко. Прозаїк. Поет. Автор збірки казок «Солов’їна пісня» (2008), «Меч і троянда» (2011) та колективної збірки «Сопілка часу» (2011). Твори публікуються в районній та обласній пресі. Член районного літературно- мистецького об’єднання «Дивослово». Проживає в смт. Теплик.

ЛИПЕНЬ

1010 р. народному аматорському жіночому вокальному ансамблю «Вишня».

16 50 р. як відкрито районну дитячу бібліотеку.

В цьому місяці:

95 р. як відбулась жорстка сутичка в с. Кивачівка з загоном військ, який надіслали з Києва для розправи над жителями за непокірність окупаційним властям.

СЕРПЕНЬ

18 65 р. від дня народження Миколи Івановича Бучка. Українського поета, уродженця с. Удич. Автор збірок віршів «Сонячні сходи» (1977) , «Назустріч літу» (1984), «Після Десяти заповідей, або Вірші для сина». Лауреат премії ім. П. Усенка (1984). Член СПУ з 1984 .

29 55 р. від дня народження Юрія Федоровича Головкіна. Місцевого гумориста, нащадка роду Г. Сковороди. Член районного літературно- мистецького об’єднання «Дивослово». Проживає в

с. Соболівка.

ВЕРЕСЕНЬ

17 75 р. від дня народження В.А.Гуцала. Українського музиканта- трубача, диригента, педагога, керівника Вінницького міського духового оркестру, заслуженого працівника культури України. Народився в с. Сокирянах.

18 70 р. як загинув Андрій Кирилович Микитенко, смертю хоробрих у бою з есесівцями у

с. Кіблич Гайсинського району.

26120 р. від дня народження Микити Павловича Годованця. Одного із засновників сучасної української байки. Свою трудову діяльність розпочав вчителем в

с. Орлівка.

ЖОВТЕНЬ

24 65 р. від дня народження Катерини Демидової, відомої в Україні, як Єлецька. Тривалий час проживала і працювала в с. Погоріла. Була членом Теплицького літературного об’єднання «Струмочок». На даний час проживає в м. Москва. Автор книг «Любовь! Ты выбрала меня»,«У каждой осени в душе своя весна».

26 65 р. від дня народження Галини Тимофіївни Тарасюк. Поета, прозаїка. Автора романів, оповідань і новел. «Смерековий міст» (1976), «Множина» (1982), «Світло джерела» (1984), «Зерна полину» (1991), «Любов і гріх Марії Магдалини» (1995), «Між пеклом і раєм» (2006), «Трепанація» (2006), народилася в с. Орлівка. Лауреат премії ім. В.Сосюри. Член СПУ (1977)

ЛИСТОПАД

11 75 р. від дня народження Петра Яремовича Козачинського. Місцевого гумориста, карикатуриста. Член районного літературно- мистецького об’єднання «Дивослово».

27 90 р. від дня народження Івана Карповича Фурдика, краєзнавця с. Соболівка.

8 85 р. від дня народження В. О. Громадського. Камерного співака, уродженця с. Комарівка

29 125р. від дня народження

Г. Журби (Галина Маврикіївна Домбровська). Українська письменниця, новелістка. Уродженка хутора Олександрія поблизу с. Соболівка. Жила і працювала в США.

В цьому році:

95р. як був створений перший сільський народний театр в с. Соболівка. Перші прем’єри якого відбувалися в старому сараї школи. В 1970р. Постановою Комісії Міністерства культури УРСР від 29.05.1970р. драматичному колективу присвоєно звання «народний» самодіяльний театр. Кожен п’ятий житель села був пов'язаний з роботою театрального колективу. Тут виростали цілі театральні династії: Майко, Субота, Карачевський, Бабурець. Найяскравішими, неповторними учасниками були колишній директор школи А. Майко, якому було присвоєно звання «Заслужений працівник культури УРСР» за участь у театральних виставах. Чудова, неповторна самодіяльна актриса Євдокія Дежорж, про яку у всесоюзній газеті з’явилася стаття «Сто ролей колхозницы» , тому що вона зіграла на сцені театру більше ста ролей. Театр став лауреатом республіканського та всесоюзного конкурсів 1969 -1973 рр.

90р. як був створений Теплицький район. В 1963р. з 1 січня район було ліквідовано, а його територію приєднано до Гайсинського р- ну. З 1956р. Теплик – смт.

245р. (1768) з часів Коліївщини, народного антифеодального повстання, події якого розвивалися також на Поділлі, на Тепличчині.

90р. як почала діяти фабрично- заводська школа при Соболівському цукровому заводі.

90р. як була відкрита Соболівська загальноосвітня школа, та 75р. як побудована Соболівська середня школа.

75р. як відкрито в Теплику будинок колишнього технікуму в якому навчався Герой Радянського Союзу М.О. Воронцов.

115р. церкві Успіння Пресвятої Богородиці с. Кивачівка.

120р. церкві Святого Дмитра с. Петрашівка.

45р. як відкриті Пам’ятні знаки на честь загиблих воїнів – земляків у В.В.війні у с. Мала Мочулка, Бджільна.

100р. церкві Різдва Богородиці с. Побірка.

35р. як відкрито Пам’ятний знак на честь загиблих воїнів – земляків у В.В. війні у с. Розкошівка.

30р. як загинув в Афганістані воїн Збройних Сил СРСР В. Б. Гурський. Похований у с. Соболівка, кладовище, вул. Жовтневої революції.

145р. як відкритий Соболівський цукровий завод (пам’ятник архітектури).

110р. церкві Різдва Богородиці с. Стражгород.

125р. церкві Святого Миколая с. Тополівка.

Кiлькiсть переглядiв: 510

Коментарi