«Уклін тобі, великий наш Маестро!», до 135 –річчя від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича

2012-12-13

/Files/images/DSCN5764.jpg/Files/images/DSCN5778.jpg/Files/images/DSCN5738.jpg

13 грудня ми вшановували одного з найвидатніших співців нашого народу, геніального, неповторного композитора, нашого славетного земляка Миколу Дмитровича Леонтовича.

В Канаді й Америці його називають українським Бахом, маючи на увазі особливості його музики, і його в історії української культури. Ім’я Леонтовича занесено ЮНЕСКО в 1977році до списку найвизначніших людей світу. Він до речі єдиний представник Вінниччини удостоєний такої високої нагороди.

Творчу спадщину композитора складають близько 200 художніх обробок для хору українських народних пісень. В його композиторському доробку чимало самостійних музичних творів хорових, оркестрових, оперних.

До золотого фонду нашої культури увійшли і його хорові духовні твори, написані на основі біблійних сюжетів. Усе своє життя він віддав великій справі естетичного виховання дітей і дорослих. Тому цілком справедливо, що його ім’я ставлять поруч з іменами Котляревського, Шевченка, Франка й інших корифеїв національної культури.

Працівники центральної районної бібліотеки підготували літературно - музичну композицію «Уклін тобі, великий наш Маестро!», до 135 –річчя від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича, яке відмічалося учора.

Дуже приємним було те, що учні професійного аграрного ліцею (вчитель української мови та літератури Тигипко В.І.) були вдячними слухачами, що їхні серця були відкриті щирому слову про Миколу Леонтовича, та його чарівних, незрівнянних, натхненних пісень, які звучали в запису на заході «Дударик», «Щедрик», «Котилася зірка», «Зашуміла ліщинонька», «Із - за гори кам’яної», та демонстрували відео –фільм «Спадщина»

Дуже гарний портрет М.Д. Леонтовича доповнював перегляд літератури «Подільський жайвір - славний Леонтович», який виготовлений Березіним Ю.І. Техніка виконання – художнє випалювання.

Ну і звичайно читалися вірші наших поетів - земляків Г. Тарасюк з Орлівки «Село Марківка:останній прилисток Леонтовича», Т. Приймасюк із Теплика вірш «Пісня», які поруч з видатними поетами України виразили дяку композитору.

/Files/images/DSCN5761.jpg

/Files/images/DSCN5777.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 469

Коментарi